Sisuturundus: Viasat History uued dokumentaalfilmid ja -saated

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

MÜÜDID: INIMKONNA SUURED MÕISTATUSED

Igal argipäevaõhtul alates esmaspäevast, 6. detsembrist kell 22.00

Uues dokumentaalsaates uurime, et kas müütide varjus leidub ka kübeke tõde. Käime legendaarsete müütide kannul koos teadlaste ja asjaarmastajatega, saadame arheolooge, kes avastavad iidseid hauakambreid, ja osaleme veealustel ekspeditsioonidel. Tutvume ajalooliste isikute ja tänapäevaste linnalegendidega, jõudes muuhulgas vanasse Egiptusesse, hunnide kuninga Attila juurde ja kurikuulsa Bermuda kolmnurga südamesse. Kus on tõeline Püha Graal, kas Atlantise saar oli olemas ja kas libahundid on kõigest fantaasia? Selles sarjas vaatleme paljusid müüte ümbritsevaid oletusi, lahkame fantastilisi teooriaid ja paneme proovile müütide varjus oleva teaduse.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

PAAVST JA HITLER - PIUS XII SALATOIMIKUD (2020)

Laupäeval, 18. detsembril kell 23.10

2. märtsil 2020 muutis paavst Franciscus ajaloolastele kättesaadavaks Vatikani hiljutise ajaloo kõige suuremat poleemikat tekitanud dokumendid, mis puudutavad paavst Pius XII valitsusaega. Eugenio Maria Pacelli ehk paavst Pius XII valiti ametisse 1939. aastal, kõigest mõni kuu enne II maailmasõja algust. Järgnevatel aastatel küüditas natside režiim koonduslaagritesse hävitamiseks miljonid juudid, sealhulgas 1024 inimest Roomast. Miks ei öelnud paavst kunagi holokausti ega juutide kannatuste kohta sõnagi ning miks ta mitte kunagi Hitlerile avalikult vastuseisu ei kuulutanud? Mida tegi paavst 1943. aastal, kui korraldati haaranguid Rooma juutide vastu ning kas Pius XII teadis, et mõningad sõjakurjategijad nagu Adolf Eichmann kasutasid Ladina-Ameerikasse põgenemiseks Vatikani dokumente?

IIDSETE MAIADE KADUNUD AARDED (2020)

Esilinastub reedest, 24. detsembril kell 21.15

Arheoloogid otsivad märke maiade igapäevasest elust ja nende saatusest. Eksklusiivne juurdepääs väljakaevamistele viib meid 1200 aasta vanusesse templisse, kus uuritakse kuninglikku hauakambrit revolutsioonilise müüontomograafia abil, mis kasutab elementaarosakesi. Teine arheoloogide rühm otsib järvepõhjast märke, miks maiad oma võrratud linnad maha jätsid. Unikaalne juurdepääs väljakaevamistele on hämmastav võimalus avastada, mis selle põneva tsivilisatsiooniga juhtus.

HISPAANIA GRIPP: NÄHTAMATU VAENLANE (2021)

Neljapäeval, 30. detsembril kell 23.55

1918. aasta aprillis levis I maailmasõja ajal üle terve maakera ülimalt nakkusohtlik viirusetüvi, mis sai eksliku nime Hispaania gripp. See hoidis maailma oma haardes üle kahe aasta ja tappis üle 50 miljoni inimese, et seejärel jäljetult kaduda ja unustusse vajuda. Kust see haigus tuli? Kuidas see levis? Mis meetmetega selle levikut pidurdada üritati? Mis õppetunde see tragöödia meile annab? Ülemaailmne ajalooline juurdlus kasutab juurdepääsu haruldastele ja seninägematutele arhiivimaterjalidele. Lisaks võtame appi tolle aja rahvusvahelise ajakirjanduse, fotod ja isiklikud päevikud. See kõik aitab meil paremini mõista ja kronoloogiliselt analüüsida ühte 20. sajandi suurimat kollektiivset katastroofi.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555