SISUTURUNDUS: Viasat History uued dokumentaalsaated ja -filmid

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

KUNINGLIK PERE: KROONI HOIDMINE

Neljapäeviti kell 22.00

2BJTD9Y Queen Victoria and her family, including King Edward VII, Tsar Nicholas II, Tsarina Alexandra, Kaiser Wilhelm II and Empress Frederick at a wedding in Coburg, Germany, 1894  Foto: Vintage_Space / Alamy Stock Phot, Vintage_Space / Alamy Stock Photo

20. sajandi alguses oli üle maailma üle viiekümne kuningliku perekonna - nüüdseks on see arv enam kui poole võrra vähenenud. Uurime haruldast kuninglikku arhiivi viimase saja aasta jooksul, et äratada ellu lugusid kuninglike perekondade tõusust, langusest ja ellujäämisest kogu maailmas.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

Pärast I maailmasõda kaotasid nii Saksamaa kui ka Venemaa monarhiad oma trooni; meeleheitel olles võtsid mõned kuninglikud juhid oma privileegide säilitamiseks omaks fašismi.

Pärast II maailmasõda püüdsid monarhiad varjata oma reetlikku sõjaaegset minevikku, kuid suured sotsiaalsed muutused 1960. ja 1970. aastatel sundisid kuninglikke perekondi identiteeti muutma, et mitte riskida oma troonidest ilmajäämisega.

Foto: PA Images / Alamy Stock Photo

1980. aastatel seisid kuninglikud perekonnad silmitsi uue ohuga: kõikehõlmava tabloidajakirjanduse esilekerkimisega. Nüüd peab uus põlvkond kuninglikke pereliikmeid esitlema end „normaalsete inimestena", et oma kroone säilitada.

6-osaline dokumentaalsari on eetris igal neljapäeval kell 22.00.

TSIVILISATSIOONI SALADUSED

Alates 10. juunist reedeti kell 22.00

See sari uurib, kuidas tippteadus muudab seda, kuidas me iidsest minevikust mõtleme; võtame lahti pronksiaegsete tsivilisatsioonide kokkuvarisemise üle 3000 aasta tagasi, klassikalise tsivilisatsiooni tõusu ja Rooma impeeriumi kokkuvarisemise.

Tippajaloolased jagavad meiega, kuidas uued andmed meie planeedi olukorra kohta annavad neile värske ülevaate sellest, kuidas kliimamuutused, pandeemiad ja vulkanism on mõjutanud inimkonna ajalugu Vana-Egiptusest kuni Rooma langemiseni.

Kogudes tõendeid iidse õietolmu, koobasmoodustiste, inimese DNA ja nii vulkaanidesse kui ka Arktika jäässe lukustatud iidse reostuse jääkidest, avastame, kui haavatavad oleme keskkonna kiirete muutuste suhtes ja kuidas lugu inimkonna enda jalajälgedest planeedil ulatub palju kaugemale, kui me kunagi arvasime.

GRACE KELLY KADUNUD MILJONID

Pühapäeval, 19. juunil kell 22.10

Foto: Moviestore Collection Ltd / Alamy Stock Photo

Tuntud on lugu Grace Kellyst, kaunist näitlejannast, kes tõusis staariks ja sai viiekümnendate moeikooniks; seejärel šokeeris ta maailma, kui lahkus Hollywoodist, et abielluda Monaco prints Rainieriga. Kuid vähem tuntud on lugu tema kadunud miljonitest. Kui Grace traagiliselt suri, näis tal olevat vaid 10 000 dollari väärtuses vara ja lagunenud suvila Iirimaal.

Selles dokumentaalfilmis jahib finantsuurija Gemma Godfrey kadunud miljoneid; kui palju Grace oma karjääri jooksul teenis, kui palju maksis Hollywoodis sooline topeltstandard ja milliseid peidetud aardeid ta omas, päris ja pärandas?

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555