Uus D-päeva lõbustuspark tekitab pahameelt

hommageauxheros.fr

IMELINE AJALUGU

15. MÄRTS 2023

2025. aastal plaanitakse Normandias avada D-päeva teemapark. Lõbustuspargi loosung on „Tribute to the Heroes“ („Kangelaste ülistuseks“), mis aga ei leevenda projekti kriitikute pahameelt. Sõjas langenute järeltulijad ja ka kohalikud prantslased on pargi rajamise vastu ja leiavad, et see ettevõtmine üritab 1944. aasta 6. juunil toimunud veriste lahingute pealt raha teenida.

Kriitikud kutsuvad planeeritud turismi­atraktsiooni D-Day Landiks (D-päeva maa), vihjates Disneylandile. Teemapark on kavandatud 75 hektarile Bayeux’ juures, mis jääb kahe ameeriklaste maabumis­tsooni (koodnimetused Utah ja Omaha) vahele. Plaanide järgi oodatakse parki 600 000 inimest aastas.
Avalikus kirjas väljendasid projekti üle pahameelt 700 ajaloolast ja sellel rannal võidelnud ja langenud sõdurite sugulased.

„Oleme kohutatud sellest, et mälestus neist muudetakse turismiatraktsiooniks. Sellise projekti lubamine alavääristab nende toodud ohvrit ning rahaahne meelelahutustööstus hakkab kurioosumitena kujutama inimesi, keda me armastasime.“

Prantsusmaa endine kaitseminister ja Normandia regiooni eestkõneleja Hervé Morin siiski toetab ettevõtmist: „Meil käib Normandias igal aastal viis miljonit külalist. Kas inimesed tõepoolest soovivad, et me sulgeksime kõik ettevõtted, millel on mingi seos Normandia dessandiga? Kas keegi nõudis filmi „Reamees Ryani päästmine“ väntamise keelustamist?“

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress