Imelise Ajaloo raamatute suur kevadine soodusmüük
Suur kevadine tühjendusmüük! Maikuus on Imelise Ajaloo raamatud eriti magusate hindadega. Hinnasildid algavad lausa 1 eurost. Heida pilk meie veebipoodi...
Imelise Ajaloo raamatuklubi ajalooraamatute TOP on teie ees.
© Ergo Sander
KADRI BANK
1. DETSEMBER 2022
Vaadake järele, kas mõni huvitav raamat on märkamata jäänud, sest paljud neist raamatutest on just praegu meie laomüügis väga soodsate hindadega.
Raamatu autor Laurence Rees väntas paarkümmend aastat tagasi ajaloodokumentaale telejaamas BBC, intervjueerides siis ka paljusid Hitleri ja Stalini lähikondseid. Tollaste kohtumiste käigus avastas ta, et kuigi need kaks türanni põhjustasid maailmale ühtmoodi kohutavaid kannatusi, erines kardinaalselt see, kuidas nad režiimi üles ehitasid, kuidas valitsesid, jpm. Mahukas raamat, mille aluseks on Reesi 30-aastane töö, võtabki vaatluse alla Hitleri ja Stalini erinevused, kasutades varem avaldamata materjale ja meenutusi. See on meistriteos ühelt tänapäeva parimalt Teise maailmasõja asjatundjalt.
Raamat on meie müügiparemiku eesotsas teist aastat järjest. „Klaasimeistrites“ teeb kunstiteadlane Anne Ruussaar ülevaate Eesti vanimast ja kindlasti ühest võluvaimast tööstusharust – klaasitootmisest. Käsitlemist leiavad kõik olulisemad tootjad, nende omanikud, tööliskond ja kunstnikud. Raamatus on rikkalikult fotomaterjali ja väljavõtteid vanadest kataloogidest. Kindel kingikandidaat!
Meist kellelgi pole võimalik tõusta USA luure keskagentuuri juhiks, aga meil on võimalik kujutleda end kärbseks seda ametikohta täitva inimese kabinetiseinal. See raamat püüab mõista CIA direktori töö olemust ja keerulisi valikuid, mida tal tuleb langetada. Chris Whipple vaatleb USA viimase 70 aasta julgeolekupoliitilisi triumfe ja skandaale CIA juhi silmade läbi ja võtab fookusesse luurejuhi ja tema peamise kliendi, USA presidendi vahelise suhte.
Raamatu jaoks on autor vestelnud pea kõigi elus olevate CIA direktoritega ning paljude kolleegidega. Raamat seletab lahti Eestitki mõjutanud sündmuste tagamaad.
Selle raamatu leidsid kiiresti üles kõik viikingite huvilised, keda on Eestis omajagu. Tübingeni ülikooli teadlased Jörn Staecker ja Matthias Toplak tutvustavad raamatus viikingite elu uusimate arheoloogiliste uurimuste valguses. Raamat aitab täita teadmistelünki nii mõne viikingiseriaali kirglikul jälgijal kui ka pakub värsket ja detailirohket sissevaadet viikingikultuuri tõsisemale huvilisele.
Raamat käsitleb teemasid, mis on elulised, ent mida on nende delikaatsuse ja allikmaterjali vähesuse tõttu sageli raske uurida. Autor Sara Read teeb sissevaate naiste igapäevaellu varauusaegsel Inglismaal. Millega täitsid naised oma päevi, mis töid nad tegid, kuidas lapsi kasvatasid ning kuidas tulid toime menstruatsiooni ja sünnitusega ajal, kui neil teemadel jagasid nõu ja käske vaid mehed? Samuti käsitletakse naiste ilurituaale ja moodi.
Pole inimest, keda see raamat ei puudutaks. Meil kõigil ilmnevad varem või hiljem mingisugused kehalised hädad, milles – üllatus-üllatus – polegi süüdi me ise, vaid selle taga on hoopis inimkeha evolutsioon.
Miks on inimestel nii palju selja- ja liigesevalusid? Miks enamikel meist ei mahu hambad korralikult suhu? Miks meil on nii palju prillikandjaid? Miks viljatus on levinud probleem? Miks naistel on menstruatsioon, kui paljudel teistel imetajatel mitte?
Selles üllatavaid fakte ja sooja huumorit täis raamatus vastab autor küsimustele, kuidas meie kehad on evolutsiooni käigus vormunud ja mis on seejuures veidi viltu läinud.
Mis on esimesed faktid, mis teil meenuvad seoses neandertallastega? Kas see, et tegu oli suhteliselt tähtsusetu inimliigiga, kellel tuli Homo sapiens’ile alla vanduda?
Tunnustatud Briti arheoloog Rebecca Wragg Sykes näitab, et neandertallased olid tegelikult suurepärased kohanejad. Autor juhatab lugeja olulisimate neandertallast puudutavate avastuste juurde ning näitab, kuidas ta elas, milline oli tema kultuur ja ka armuelu.
Tegu on esimese raamatuga mis teeb ajaloolise ülevaate võrgutamisest – vanast, aga siiani tõhusast luureinfo hankimise viisist, mida kasutavad tõenäoliselt kõik maailma luureagentuurid. Raamat uurib kõige kuulsamaid võrgutamisjuhtumeid ning juttu pole ainult femme fatale’idest, vaid ka nn Romeo-spioonidest. See on väärt lugemine ühtaegu nii luure- kui ka popkultuuri ajaloo huvilistele.
Selles raamatus kirjeldavad Venemaa aja- ja kultuuriloo asjatundja Vladimir Sazonov ning vene keele tõlkeõpetuse lektor ja tõlkija Sirje Kupp-Sazonov Vene tsaar Ivan Julma kui „kirjasõpra“. Sõpruseavalduseks on tema kirju muidugi keeruline nimetada, sest ühessamas kirjas võis ta adressaati kostitada meelitustega ja ka valada ta üle ränkade solvangutega.
Raamatust saab teada, milline oli Ivan Julma aegne Venemaa, millised olid tema kujunemisaastad, mis tema isiksust mõjutasid, ning kuidas see kõik tema kirjades kajastub. Enamik allikmaterjale ilmub eesti keeles esimest korda.
Selle raamatu ilmudes küsisid mõned lugejad, miks me ülistame kurjategijat. Oleme nõus, et tegu on vastuolulise teemaga. Sama vastuolulisi tundeid tundis ka selle raamatu peategelane Luis Navia, kes liigutas 1980.–1990. aastail kokaiini hiilgeajal üle maailma sadu tonne narkootikume. Ta oli jõukas, aga vihkas relvi ja vägivalda ja vaevles süümepiinades. Kuidas sai ühest tavalisest üliõpilasest üks ajaloo suurmaid uimastikauplejaid, kuidas ta ilma relva kandmata mafioosode keskel ellu jäi ning kuidas ausale teele asus, sellest raamat räägibki. Intervjuud Luis Naviaga võid lugeda siit.
Suur kevadine tühjendusmüük! Maikuus on Imelise Ajaloo raamatud eriti magusate hindadega. Hinnasildid algavad lausa 1 eurost. Heida pilk meie veebipoodi...
Ilmus kaunis raamat linnaelust Viimase kahe aasta jooksul on Imelise Ajaloo veergudel kirjutanud ajaloolased sellest, kuidas iseseisvunud Eestis hakkas linnainimene...
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud