Väike Päts kõndis lehmaga Pärnu tänavail

Ehkki Konstantin Pätsi sünnikohta Tahkuranda püstitati hiljem tema mälestussammas, möödus värvikam osa Pätsi lapsepõlvest hoopis Pärnus ja Raekülas.

© Liisa Lõhmus

ALO LÕHMUS

1. DETSEMBER 2021

Väikeses mereäärses Tahkuranna külas lehvivad lipud ja voorivad inimesed. On kaunis suvepäev, 25. juuni 1939. Kodutütarde ja noorkotkaste spaleerid palistavad selle Pärnu-lähedase vaikse maakoha külateid, mida mööda nüüd kõnnivad valitsuse liikmed ja igat masti prominendid.

Kell 13.05 kõlavad fanfaarihelid ning auvärava juures peatub limusiin. Orkester alustab hümni. President Konstantin Päts on saabunud oma lapsepõlve kodukülla omaenda ausamba avamisele. Rahvas aplodeerib ja loobib presidendi autosse lilli.

Enne samba avamise tseremoonia algust astub president läbi ka oma endisest kodutalust. Selle ukse ees laulab segakoor, talu nüüdne perenaine ulatab riigijuhile kimbu rukkililli. See­järel pakutakse kohalikke maasikaid, mida president surisevate kaamerate ees mekib.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress