Valgeid müüdi Aafrikasse orjaks

Ligi miljon eurooplast müüdi Põhja-Aafrikasse orjadeks. Tuhanded nendest olid skandinaavlased, kelle vangistasid Põhja-Aafrika korsaarid, kes olid seilanud Atlandi ookeani põhjaossa.

© History Archive

SAFIA AOUD

1. OKTOOBER 2020

Väikeselt Põhjamere saarelt Amrumilt pärit 15aastane Hark Oluf oli laeva­meeskonnast esimene, kes võõrast laeva märkas. Puhus kõva tuul nagu selles Atlandi ookeani sopis märtsikuul ikka ja võõras laev kündis vahuseid laineid.

Neli taanlasest meremeest Richard Flor, Jens Nikelsen, Hark Nielsen ja
Jørgen Oksen seisid koos laevapoisi Hark Olufi ning kolme sakslasest meremehega kaubalaeva tekil ning vaatasid murelike ilmetega läände, kust võõras alus välja ilmus. Kui võõras peagi kurssi ei muuda, siis sõidab see kahtlemata otse nende kaubalaevale sisse. Korraga silmas Hark Olufs õudusega võõra laeva mastis olevat lippu. „Korsaarid!“ karjatas ta ning näitas käega laeva poole.

Läks mööda väga palju aastaid, enne kui Hark Oluf jälle taani keelt rääkida sai. Nii tema kui ka kogu ülejäänud kaubalaeva meeskond võeti vangi ning müüdi orjadeks Alžiiri turul.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress