Sarimõrvar kägistas lapsi sadade kaupa

© Imageselect

NATASJA BROSTRÖM

30. OKTOOBER 2023

Evelina Marmon oli suures kimbatuses. Ta töötas kõrtsis ning pärast ühe külalisega ette võetud armulugu sündis talle 1896. aasta jaanuaris tütar. Victoria ajastule omase range moraaliga Inglismaal oli üksikema saa­tuseks ühiskonna põlgus. Muu hulgas tähendas see suuri raskusi lapse eest hoolitsemisel, sest ükski tööandja ei soovinud palgata langenud naist.

1896. aasta märtsis sattus Evelina pilk ühele kuulutusele ajalehes The Bristol Times and Mirror. „Lastetu abielupaar soovib lapsendada terve lapse, kena maamaja. Tingimused: 10 naela,“ luges Eveli­na, arvates leidvat väljapääsu oma õnnetusest. Noor ema kirjutas kuulutuses toodud aadressile. Vastus, mille ta sai, kõlas väga veenvalt.

„Oleksin õnnelik, kui saaksin ühe armsa väikese tüdruku, keda võiksin kasvatada ja enda omaks nimetada. Minu abikaasa ja mina armastame lapsi, kuigi mul endal neid ei ole. Minu juures oleks lapsel hea kodu ja emaarmastus,“ tõotas mrs Harding, kes oli kuulutuse kohalikku ajalehte pannud.

Kirjas rõhutas mrs Harding, et võtab lapse 10naelase tasu eest. See summa võrdus teenijanna aastapalgaga, kuid Eveli­na Marmon oli ahastuses ja pidas mrs Hardingi pakkumist parimaks võimalikuks lahenduseks. Tal endal polnud tillukese­le Dorisele midagi pakkuda. Kasuperes võis laps üles kasvada turvalises ja armastavas keskkonnas.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress