Vene sõjaväeosas avati Brežnevi mälestustuba

Venemaa tankivägede 212. õppekeskuses, mis asub Taga-Baikali krais Tšita linna lähedal Pestšanka külas, avati Nõukogude Liidu endise juhi Leonid Brežnevi mälestamise ja austamise tuba.

© Wikimedia Commons

ALO LÕHMUS

27. NOVEMBER 2023

Tulevane NLKP Keskkomitee peasekretär oli selles õppekeskuses aastail 1935 – 1936 sõjaväeteenistuses.

Nüüd avatud ekspositsioonis võib näha Brežnev tankistivormi, tema kirja oma endistele õpingukaaslastele ning õpikut, millest ta tudeeris tanki T-26 juhtimist. Lähiajal on kavas lisada ka Brežnevi büst, kirjutavad Vene ajakirjandusväljaanded.

Brežnev juhtis Nõukogude Liitu aastail 1964 – 1982 ning seda perioodi tuntakse stagnatsiooniajana, mil hiigelriigi majandus lõplikult alla käis. Brežnev saatis Nõukogude ja teiste Varssavi pakti maade väed 1968. aastal maha suruma Praha kevadet ning ähvardas 1980. aastal väed sisse viia ka rahutusse Poolasse. Nõukogude Liidu toonase juhtkonna veendumust, et neil oli õigus sõjaliselt reageerida, kui mõnes nn sotsialismileeri kuulunud maas hakkas võim kommunistide käest ära libisema, nimetati Brežnevi doktriiniks.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress