Viasat History uued dokumentaalsaated

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

© FOTOD: Viasat History

VIASAT HISTORY, SISUTURUNDUS

9. NOVEMBER 2022

HIEROGLÜÜFIDE SALADUSED

Alates 6. novembrist pühapäeviti kell 22.00
200 aastat tagasi saavutas noor prantsuse teadlane Jean-François Champollion võimatut: ta murdis hieroglüüfide koodi, mis oli olnud saladus enam kui 1000 aastat. Tänu tema dekodeerimisele sai uuesti ellu äratada terve Egiptuse liivade alla maetud tsivilisatsiooni. Selles kaheosalises dokumentaalfilmis kohtume egüptoloogidega Egiptuse lõunaosas Luxori lähedal. Neile pakub huvi rikkalikult kaunistatud hauakamber, kõige monumentaalsem Egiptuses ja suurem kui vaaraode omad – Padiamenopeks kutsutud preestri kamber. Saame eksklusiivse juurdepääsu arheoloogilise uurimisretke südamesse. Meile tutvustatakse nende hiljutisemaid avastusi: paljastame preestrite, kirjutajate, kunstnike, graveerijate ja selle suursuguse monumendi ehitanud ehitajate saladusi.

IIDSED INSENERID

Esilinastub alates 15. novembrist teisipäeviti kell 22.00
Teine seriaal on saanud inspiratsiooni veelgi enamatest iidsetest saavutustest. Selles 10-osalises dokumentaalsarjas uurime lähemalt tunnustatud insenertehnilisi saavutusi ja neid, mis kahjuks pole tähelepanu saanud. Uurime selliste loodusvarade mõju, nagu näiteks kuld ja vesi, ja seda, kuidas antiiksed tsivilisatsioonid said hakkama takistustega ning kasutasid ära end ümbritsevat. Samuti uurime relvade ajalugu ja seda, kuidas see on lahingutegevust mõjutanud. Uurime seda, kuidas me õppisime aega jälgima, mööda maailma navigeerima, ja arendama järjest keerulisemat tehnoloogiat. Astuge samm ajas tagasi ja saage teada hoonete ja märkimisväärsete ehitiste ajalugu, alates põlisrahva iglust kuni Rooma kohaliku arhitektuuripärli Colosseumini.

NATSIDE SALATOIMIKUD

Alates 28. novembrist esmaspäeviti kell 22.00
Kolmanda Reichi katastroofilisi kuritegusid on pikalt ja põhjalikult uuritud. Nüüd on avatud varem suletuks jäänud arhiivid, mis paljastavad natside võimuiha veelgi süngemad ja veidramad sügavused. See erakordne sari puhub tolmu salatoimikutelt ning tutvustab viimaseid uurimustöid, mis näitavad II maailmasõda meile revolutsioonilise nurga alt, kiskudes päevavalgele veidrad veendumused ja hulljulged teod sel ajal, kui natsid soovisid maailma üle valitseda. Aarja müüdi sünge tõde ning Hitleri Messia-usk, aga ka siiamaani maailma terroriseerivate natsiislamistide türannia aitab meil paljastada nurjatud ideed, mis Hitleri režiimile hagu andsid, ent on sellele vaatamata siiamaani varjatuks jäänud. 6-osaline dokumentaalsari on eetris alates 28. novembrist esmaspäeviti kell 22.00.

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress