Vaesest ajalehepoisist joonisfilmi kuningaks

© Photo 12 / Imageselect & Walt Disney Productions

TROELS USSING JA ANDREAS ABILDGAARD

1. JAANUAR 2024

Walt Disney kasvas üles vaestes oludes, kus kunstnikuks saamise soov tekitas pelgalt kaastunnet. Jõudnud pankroti äärele, lõi Disney joonisfilmitööstuse esimese kassahiti. 

Rongi akna taga vihises mööda Ameerika Ühendriikide maastik, kuid Walt Disney ei pööranud sellele tähelepanu. 26aastane animaator oli maruvihane. Ta tundis end reedetuna pärast seda, kui oli New Yorgis kohtunud filmilevitaja Charles Mintziga.

„Ma ei taha enam kunagi kellegi teise heaks töötada,“ porises Walt Disney oma naisele Lillia­nile, kes istus tema kõrval vagunis, mis sõidutas neid 13. märtsil 1928 koju Los Angelesesse.

New Yorgis oli Mintz Disneyle teatanud, et maksab talle edaspidi vähem. Kui Disney väiksema honorariga ei nõustu, ei kaota ta üksnes oma töötajaid, vaid jääb ilma ka oma edukast multikasarjast jänes Oswaldist, mille õigused olid Mintzi ettevõttel. Disney lükkas Mintzi orjastava lepingu kindlalt tagasi. Rongis istudes sehkendas ta pliiatsiga midagi süles olevale pabrile. Peagi vaatas sellelt vastu suurte kõrvadega hiir. Hiir Mortimer!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress