Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rooma riigis oli sõjaväeteenistus leegionärina lubatud ainult vabadele kodanikele. Roomlaste arvates oskas ainult vaba mees võidelda ega põgenenud esimese ohumärgi peale.
Ometi oli juhtumeid, kus ori püüdis saavutada vabakslaskmist maaväkke astumise teel. See oli tõsine seadusvastane tegu, millesse roomlased suhtusid täie karmusega.
Uue KIA Sportage 4x4 Hybridi sain proovisõiduks seekord veidi pikemaks ajaks ning sissejuhatuseks põrutasin sellega kohe Pärnusse kalale. Mis oli selles autos head ja millised olid vead saab teada, kui lugeda läbi järgnev lugu.