Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rooma ajast pärit kuulus peeker võib olla võltsing
Berliini Humboldti ülikooli klassikalise arheoloogia professor Luca Giuliani kahtleb kuulsa Rooma ajast pärineva hõbepeekri ehtsuses.
Seni on arvatud, et nn Warreni peeker on ligi 2000 aastat vana. Luca Giuliani viitab aga, et sarnast kaunistust ei leidu ühelgi teisel Rooma ajast pärit hõbedast esemel. Giuliani pakkus peekri vanuseks umbes 100 aastat. Ameerika ärimees Edward Warren, kelle omandis see peeker oli kuni tema surmani 1928. aastal, võis seega lasta selle ise valmistada.
Kui USA professor Karen L. King 2012. aastal üht iidvana papüürusefragmenti esitles, tekitas ta üleilmset furoori. Nimelt olid fragmendil sõnad “Jeesus ütles neile […] “Minu naine”” – ja see oli justkui tõend selle kohta, et Jeesusel oli abikaasa.
Raudne eesriie on langenud risti läbi Euroopa, kuulutas Winston Churchill täna 80 aastat tagasi Ameerika Ühendriikides Fultoni ülikoolis peetud kuulsas kõnes.