• 01.01.19, 13:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Leiti haruldane laevavrakk

Tuukrid pildistavad kõiki esemeid enne, kui need merepõhjast üles tuuakse.
© Reuters
  • © Reuters
Arheoloogid leidsid Portugali ranni­ku sadamalinna Cascaisi lähedalt 400 aasta vanuse kaubalaeva vraki. Praeguseks on vrakist päeva­valgele toodud Hiina portselani kilde, pipraterasid, aga ka üheksa pronkskahurit. Kahuritel olevate vappide järgi võib oletada, et laev uppus ajavahemikus 1575–1625. Laevavraki kere uurimine viitab, et vrakk on tolle aja laevavrakkide kõige paremini säilinud eksemplar. „Kultuurpärandi seisukohast on see aastakümne leid,“ ütles projekti juht Jorge Freire.

Seotud lood

Lood
  • 01.03.19, 14:29
Maailma vanim tervikuna säilinud laevavrakk leiti Mustast merest
Allveelaevadega sukeldunud tuukrid leidsid laevavraki, mille kaardistasid ka digitaalselt.
Lood
  • 25.06.24, 16:27
Laevavrakk muudab ettekujutust varasest meresõidust
Vahemerest leitud 3300 aasta vanune laevavrakk paneb ajaloolasi ümber kujundama oma arusaama pronksiaegsest meresõidust.
Lood
  • 09.08.24, 15:07
Kullalaeva vrakilt leiti uusi esemeid
1708. aastal Kariibi meres uppunud Hispaania galeoonilt San Jose on leitud uusi esemeid, sh näiteid kullast, mida peaks vrakil leiduma miljardite eurode väärtuses.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele