© University of California Libraries
  • © University of California Libraries
Vähemalt 125 inimest kaotasid elu ja 323 said vigastada, kui 2022. aasta 1. oktoobril puhkes Indoneesias Jaava saarel paanika jalgpalli­staadionil, mis oli pilgeni täis pealtvaatajaid.
Kuigi hukkunute arv asetab Indoneesia õnnetu­se ajaloo suurimate sporditragöödiate hulka, pole see kaugeltki kõige rohkem inim­elusid nõudnud staadioniõnnetus.

Seotud lood

Lood
  • 15.01.25, 05:54
Gladiaatorid olid lihtrahva kangelased
Selles loos toome lugejani mõned olulised faktid Rooma kuulsate, elukutseliste elu ja surma peale võitlejate kohta. Kes nad olid?
Lood
  • 01.12.22, 11:17
Ring ümber Circus Maximuse: võidusõiduareen mahutas 185 000 pealtvaatajat
Mänguhimulised roomlased rajasid 8. sajandil eKr endale võidusõidurajaga võistlusväljaku. Algne mudane rada muutus ajapikku Rooma suurimaks rahvalõbustuspaigaks.
Lood
  • 23.01.24, 06:23
Milline oli ajaloo esimene staadion?
Ligikaudu 2800 aastat tagasi jooksid Kreeka sportlased võidu ajaloo esimesel teadaoleval staadionil. Praegused hiigelareenid ei meenuta kuigivõrd seda iidset staadioni.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.26, 12:05
Uskumatult võimekas KIA Sportage 4x4 Hybrid
Uue KIA Sportage 4x4 Hybridi sain proovisõiduks seekord veidi pikemaks ajaks ning sissejuhatuseks põrutasin sellega kohe Pärnusse kalale. Mis oli selles autos head ja millised olid vead saab teada, kui lugeda läbi järgnev lugu.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele