Filmides ja raamatutes kujutatakse keskaegsete kindluste torne tihti ümmargustena, kuid tegelikkuses oli neid mitmesuguse kujuga – igaühel omad eelised ja puudused.
Juba 3100 eKr ehitasid egiptlased väikeseid, kuid tõhusaid valvetorne, mille vallutamine nõudnuks päris suure sõjalise jõuga üksust. Tornid kaitsesid teid ja väikeasulaid ning neist valvati riigi haavatavaid piirkondi.
Kas oled valmis rännakuks läbi aja? Viasat History viib sind otse ajaloo keskmesse – pöördeliste sündmuste, erakordsete inimeste ja seni rääkimata lugude juurde. See on kanal, kus minevik ärkab ellu läbi ekspertide, avastuste ja haarava jutustuse. Viasat History on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.