Hetiidid - vanaaja unustatud suurvõim

Hetiitide kuningriiki kirjeldatakse ainult Vanas Testamendis ja mõnes vanaaja tekstis, muidu unustas ajalugu nad täiesti ära. Alles 20. sajandil leidsid teadlased jälgi ulatuslikust tsivilisatsioonist, mis asus pronksiaja Türgis ja kadus seletamatul kombel 12. sajandi alguses eKr.
© Alamy/Imageselect
  • © Alamy/Imageselect
Saksa keeleteadlane Hugo Winckler mõistis 1905. aasta 18. oktoobril, et on sattunud oma elu tähtsaimale leiule. Tema türgi giid juhtis ta kaugele Anatoolia mägismaale, Boĝazkale ­küla lähedale, kus kuulu järgi pidi asuma unustatud varemeis linn. Just selle Winckler leidiski.

Seotud lood

Lood
  • 26.11.22, 15:07
Iidne Egiptus kasvas sõdides
Egiptuse armee arenes nuiadega relvastatud röövlijõukudest osavaks eliitväeks, mis kasutas sõjavankreid, vibulaskjaid ja hästi treenitud jalaväge. Armee vallutas üha uusi territooriume ja haaras võõraid kullakaevandusi ning Egiptusest sai suurriik.
Lood
  • 01.04.20, 18:53
Läbimurre: kaevati välja heti luustik
Lood
  • 23.07.24, 06:43
Egiptust valitses võimas naine Hatšepsut
  • ST
Sisuturundus
  • 10.04.26, 06:00
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused
Kas oled valmis rännakuks läbi aja? Viasat History viib sind otse ajaloo keskmesse – pöördeliste sündmuste, erakordsete inimeste ja seni rääkimata lugude juurde. See on kanal, kus minevik ärkab ellu läbi ekspertide, avastuste ja haarava jutustuse. Viasat History on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele