Juubeldamine ei tahtnud lõppeda, kui sõdurid ja meremehed läbi pealinna Teeba paradeerisid. Isegi naisvaarao Hatšepsuti suurimad kriitikud jälgisid ammulisui kangelasi, kes pärast kaht aastat kestnud ohtlikku retke naasid aaretega Puntist (arvatavalt nüüdsest Eritreast – toim).
Õhk oli täis kaugelt lõunast toodud mürri lõhna. Peagi süüdati hinnalised vaigukämbud viirukina jumalakujude ees kogu Egiptuses. Mürr pidi kindlustama, et jumalad õnnistavad Egiptust endistviisi õnne ja jõukusega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Egiptuse vaaraod lõid Niiluse kuningriigi, kogusid kokku kujuteldamatud rikkused ning ehitasid püramiide. Neist kümme mõjuvõimsaimat jätsid endast maailma ajalukku maha tähelepanuväärse märgi.
Egiptuse ametnik Senenmut tegi 15. sajandil eKr kuninganna Hatšepsuti õukonnas välkkiiret karjääri. Arheoloogilised leiud vihjavad, et Senenmuti oskused ei pruukinud olla ainus asi, mida kuninganna hindas.
Egiptus oli rüüstatud kuningriik, kui vaarao Seti I 1290. aastal eKr troonile tuli. Kuningriigi suurejoonelised templid olid pooleldi varemeis ja vaenlased avaldasid survet riigi piiridele. Uus vaarao pidi vaenulikest naabritest jagu saama, sest muidu olnuks Egiptus hukule määratud.