Kiriku kuritarvitused keskaegsel Prantsusmaal: kui kõik on keelatud, siis on kõik lubatud
Väikeses keskaegses Prantsuse külas pidid neitsid ja lesed taluma pealesunnitud seksi kohaliku preestriga. Usumehe teod tulevad ilmsiks inkvisitsiooni ülekuulamisprotokollides, mis on kuldaväärt allikas 14. sajandi tavainimeste eluolu kohta.
Karmid mehed talutasid Montailloust pärit talunaist läbi Carcassonne’i kindluse pimedate koridoride. 21aastane Grazide Rives oli hirmust tardunud. Mõne hetke pärast pidi ta silmitsi seisma Lõuna-Prantsusmaa hirmuvalitsuse, inkvisitsiooniga. Üks vale vastus võis saata ta vanglasse või tuleriidale.
1978. aastal valmistus äsja valitud paavst Johannes Paulus I puhastama Vatikani korruptsioonist ja pettustest. Kuu aja pärast oli 65aastane paavst surnud. Surma ametlik põhjus oli südamerabandus, ent rohkem kui 40 aastat hiljem esitas üks mafiooso hoopis teistsuguse seletuse.
Salamõrvad, piinamine, korruptsioon ja oluliste dokumentide varjamine – katoliku kirik on aastate jooksul oma positsiooni tugevdamiseks kasutanud arvukalt hämaraid võtteid.
Indulgentsimüüjatel olid 16. sajandi alguses käed tööd täis, kuna Saksamaal tuli kristlasi meelitada uue Peetri kiriku ehitamiseks raha välja käima. 1517. aastal läks jumala andestusega kauplemine aga ühe mehe arvates üle piiri.