• 27.06.24, 16:32

Naised kosutasid haavatud sõjamehi maasikatega

Maasikad pakkusid rõõmu ka raskel sõjaajal. Saksa okupatsiooni päevil korjasid maanaised haiglas viibivate haavatud sõdurite turgutamiseks värskeid marju nii metsast kui aiast.
© Karl Hintzer / Rahvusarhiivi Filmiarhiiv
  • © Karl Hintzer / Rahvusarhiivi Filmiarhiiv
Paarkümmend Kuuste Maanaiste Seltsi liiget külastasid 1944. aasta juulis Tartus kolme haiglat, mis ravisid haavatud sõdureid.

Seotud lood

Lood
  • 01.12.21, 15:47
Fotolugu: jõuluaja pildid Esimesest ja Teisest maailmasõjast ning mujalt rinnetelt
Esimeses ja Teises maailmasõjas sõdinud meestele polnud jõulumeeleolu loomiseks palju tarvis – piisas koduste kirjast, lihtsast kingitusest või kuusekesest barakis. Ehkki ümberringi lõhkesid mürsud ja pommid, püüdsid sõdurid jõulutraditsioone ikkagi järgida ning veidikenegi pühademeeleolu luua.
Lood
  • 01.07.21, 16:37
Koonduslaagrivangide nägemine oli šokk: sõdurid nutsid
1945. aasta kevadel tungisid liitlasväed läbi Kolmanda riigi koonduslaagrite väravate. Teel Berliini olid sõdurid näinud juba palju surma ja hävingut, kuid koonduslaagrites kohatud kannatused ületasid kõik.
Lood
  • 27.09.23, 15:37
Metsavendluse väheuuritud peatükk: metsaõed
Maskuliinse sõna „metsavend“ praegune tähendus pärineb Saksa okupatsiooni ajast, mil 1941. aasta nn suvesõja võitlejaid ei soovitud „psühholoogilistel põhjustel“ kutsuda partisanideks, vaid hakati nimetama metsavendadeks. Teise maailmasõja järel ning eriti pärast 1949. aasta märtsiküüdtamist oli end Nõukogude võimu eest metsades varjamas aga ka silmatorkavalt palju naisi ehk „metsaõdesid“, kirjutab ajaloolane Peeter Kaasik ajakirjas Tuna.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele