Salamõrvad, piinamine, korruptsioon ja oluliste dokumentide varjamine – katoliku kirik on aastate jooksul oma positsiooni tugevdamiseks kasutanud arvukalt hämaraid võtteid.
Kaunil 1566. aasta märtsikuu päeval paistis Šotimaal asuva Holyroodi kuningalossi tornikambrisse ere päike. Toas patseerinud noor Itaalia aadlimees tundis, et peale päikese naeratab talle ka õnn. Ta oli alles paar kuud tagasi jõudnud sellesse maailma põhjakolkasse, kuid saavutanud Šotimaa kuninganna Mary Stuarti õukonnas kiiresti edu.
1978. aastal valmistus äsja valitud paavst Johannes Paulus I puhastama Vatikani korruptsioonist ja pettustest. Kuu aja pärast oli 65aastane paavst surnud. Surma ametlik põhjus oli südamerabandus, ent rohkem kui 40 aastat hiljem esitas üks mafiooso hoopis teistsuguse seletuse.
Indulgentsimüüjatel olid 16. sajandi alguses käed tööd täis, kuna Saksamaal tuli kristlasi meelitada uue Peetri kiriku ehitamiseks raha välja käima. 1517. aastal läks jumala andestusega kauplemine aga ühe mehe arvates üle piiri.
Piibel ütleb üheti mõistetavalt, et on ainult üks Jumal. Katoliiklased ja õigeusklikud kummardavad ometigi paljusid pühakuid, kes kõik on meelsasti valmis kuulama inimeste palveid, et nende eest seejärel kõigekõrgemale kosta.