Sööst Kaukaasiasse Stalini nafta järele pidi Hitleri armee kütusemure lahendama
1942. aastal veerevad Saksa tankid läbi Nõukogude Liidu ning Adolf Hitler tähistab aina uusi triumfe. Tema sihtmärgiks on Kaukasuse rikkad naftaväljad. Sinna jõudes oleks Saksamaal olemas kogu kütus, mida läheb vaja Teise maailmasõja võitmiseks.
Ulguv tuul rebis haakristiga lippu, mille sõdurid olid äsja sügavasse lumme torganud. 1942. aasta suvel oli temperatuur Kaukaasia stepis tõusnud 52 kraadini, kuid Elbruse mäe tipus, 5642 meetrit üle merepinna, oli isegi augustis külm talv.
Vene talv ja karmid lahingud kurnasid Stalingradis ümber piiratud Saksa 6. armeed. Üksnes põgenemine võis päästa 330 000 sõduri elu. Kindral Paulus aga ei leidnud endas julgust alla anda. Ta oli lubanud hullunud Hitlerile võidelda viimse meheni ning Saksa ohvitser pidi ju ometi oma sõna pidama.
1942. aastal on sakslased rajanud kaitseliinid Moskvast vaid 200 kilomeetri kaugusel asuva Rževi linna juurde. Nõukogude diktaator Jossif Stalin kardab uut pealetungi Moskvale ning sunnib oma kurnatud armee enesetapurünnakule. Sakslased kaitsevad ägedalt igat meetrit ning peagi hakkavad punaarmeelased Rževi kutsuma hakklihamasinaks.