• 05.04.25, 06:12

Tippnatsid kaklevad Saksamaa varemetel

Punaarmee on Berliini ümber piiranud ning Natsi-Saksamaa on lagunemas. Kolm Hitleri lähikondlast – Hermann Göring, Heinrich Himmler ja Martin Bormann – lüüasaamist ei taju. Nad olid pikka aega füüreri varjus seisnud ning haaravad nüüd võimalusest laastatud riik üle võtta. Surmav võimumäng algab 1945. aasta aprillis.
© Ullstein Bild & Getty Images & Alamy / Imageselect
  • © Ullstein Bild & Getty Images & Alamy / Imageselect
Hitler kohtus igal pärastlõunal kell 15.30 relvajõudude ülemjuhatusega, et olla kursis olukorraga rinnetel. Nii toimus ka 1945. aasta 22. aprillil, mil Nõukogude mürsud olid juba kaks päeva riigikantselei hoonele sadanud ja kümmekonna meetri sügavusel maa all asuva füüreripunkri värisema pannud. Natsi-Saksamaa liider oli paksu betooniga hästi kaitstud, kuid igapäevased raportid rõhutasid, et see on laenatud aeg.

Seotud lood

Lood
  • 01.07.20, 14:43
Adolf Hitler pidi mõistma, et sõda on kaotatud
1945. aasta 22. aprillil kella kolme paiku sai Hitler enda punkris raevuataki. Saksa kindralid ei kuulanud enam ta käske! Mitte keegi ei tulnud Berliini päästma! Selle asemel hoopis põgeneti Punaarmee eest.
Lood
  • 01.06.20, 16:51
Sellal kui Hitler peitis end punkris, ootas Berliin kohtupäeva
Õhurünnakud, nälg ja hirm punaarmeelaste ees iseloomustasid elu Berliinis viimasel sõjatalvel. Vähesed uskusid natside kinnitusi peagi saabuva võidu kohta, ent keegi ei hakanud ka vastu. Iga päevaga jõudis katastroof lähemale.
Lood
  • 05.10.23, 10:27
„Hitleril on kalduvus sattuda nututujju“
Eesti erootikaajakiri avaldas 1938. aastal Ameerika ajakirjaniku John Guntheri teravapilgulise psühholoogilise portree Saksamaa juhist Adolf Hitlerist. Seda on huvitav lugeda tänapäevalgi.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele