4300 aasta eest hukutas üleujutus kõrgelt arenenud kiviaegse Hiina asula
4300 aastat tagasi toimus looduskatastroof, mis sai saatuslikuks kõrgelt arenenud kiviaegsele linnale koos kõigi selle kanalite, tammide ja linnamüüriga.
190 kilomeetrit Shanghaist edelas asus iidne linn, mille teadlased ristisid Hiina Veneetsiaks. Liangzhu elanikud ehitasid tammid ning taltsutasid Jangtse ühe harujõe. Lõpuks kujunes 30 000 elanikuga metropol, milles polnud tänavaid, ent olid kanalid, kus sõideti paatidega just nagu tänapäeva Veneetsias.
Metsad tuleb maha raiuda, jõed üles paisutada ning kasutud linnud maha nottida! Hiina kommunistlik diktaator Mao kavatses looduse oma kasuks tööle panna. Mao eesmärk oli Hiina kiire industrialiseerimine, kuid tagajärjed olid katastroofilised.
Aastaid uskusid arheoloogid, et Chimú rahva salapärane kiviaed oli lihtsalt piiritähis. Hiljutisest uuringust selgus, et see oli rajatud pigem kaitseks üleujutuste eest.
Arheoloogid leidsid umbes 4000 aastat vana palee, mis on rajatud Hiina vanima valitsejadünastia ajal. Väljakaevamistel avastatud hoonekompleks on suursuguseim, mis seoses varase Xia dünastiaga on iial avastatud.