Jossif Stalini Moskva-lähedase suveresidentsi kohal lasus öö, kui must limusiin selle roheliseks värvitud peahoone ette veeres. Oli 1953. aasta 2. märts. Sõiduki tagauks avanes ja välja astus üks riigi võimsaimaid ja kardetuimaid mehi.
Lihav Lavrenti Beria oli aastaid olnud Nõukogude Liidu võimsa siseasjade rahvakomissariaadi NKVD juht ning kureerinud diktatuuririigi sisejulgeolekut ka hilisematel ametikohtadel. Stalini lähiringi liikmena seisis ta diktaatori kõrval režiimi raskeimatel hetkedel. Seega oli Beria muidugi kohal ka nüüd. Kell kolm öösel oli ta suvilasse kutsutud. Mõni tund varem olid Stalini ihukaitsjad 74aastase riigijuhi elutuna põrandalt leidnud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
1917. aastal andis Lenin oma vast loodud julgeolekuorganile tšekaale korralduse rünnata kõiki revolutsiooni vaenlasi. Bolševike liider kartis, et vastased lämmatavad revolutsiooni, ning päästis seetõttu valla brutaalse vägivalla. Algas ajaloo üks armutuimaid terroriaktsioone.
Stalini surnukeha käisid Sammassaalis vaatamas kümned tuhanded inimesed.
1942. aastal on sakslased rajanud kaitseliinid Moskvast vaid 200 kilomeetri kaugusel asuva Rževi linna juurde. Nõukogude diktaator Jossif Stalin kardab uut pealetungi Moskvale ning sunnib oma kurnatud armee enesetapurünnakule. Sakslased kaitsevad ägedalt igat meetrit ning peagi hakkavad punaarmeelased Rževi kutsuma hakklihamasinaks.