29. aprillil 1945. aastal oli Adolf Hitleri juhitud Saksamaa varemeis. Nõukogude väed olid Berliinis füüreri punkrist vaid paari tänava kaugusel. Vältimatu lüüasaamise valguses dikteeris Hitler oma viimased soovid. Järgmisel päeval tegi ta enesetapu ja kaks päeva hiljem langes Berliin.
Punaarmee on Berliini ümber piiranud ning Natsi-Saksamaa on lagunemas. Kolm Hitleri lähikondlast – Hermann Göring, Heinrich Himmler ja Martin Bormann – lüüasaamist ei taju. Nad olid pikka aega füüreri varjus seisnud ning haaravad nüüd võimalusest laastatud riik üle võtta. Surmav võimumäng algab 1945. aasta aprillis.
30. aprillil 1945 sammus murtud Adolf Hitler Berliini füüreripunkris oma töötuppa, kus hammustas katki tsüaniidikapsli ja surus relva meelekohta. Kuidas on võimalik, et pärast mürgi võtmist jõudis Hitler ennast ka tulistada?
Eesti erootikaajakiri avaldas 1938. aastal Ameerika ajakirjaniku John Guntheri teravapilgulise psühholoogilise portree Saksamaa juhist Adolf Hitlerist. Seda on huvitav lugeda tänapäevalgi.