
- Auruvedur The Mallard püstitas 1938. aastal kiirusrekordi, mis püsib tänaseni.
- Foto: Getty Images
Esimesed auruvedurid ehitati juba 19. sajandi alguses, kuid need sõitsid nii aeglaselt, et reisijad võisid rongilt maha astuda, teha jalutuskäigu rööbaste kõrval ja seejärel rongile tagasi minna. Järgmise 50 aasta jooksul arenesid lokomotiivid aga ülikiiresti. Juba 1850. aastal suutis rong sõita kiirusega 125 km/h.
1930. aastail asendati aur diislikütusega. Veel enne seda õnnestus aga inglaste ehitatud The Mallardil saavutada auruvedurite kiirusrekord 202,5 km/h.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Reisirong Balti Ekspress, mis pidas ühendust Leedu ja Poola piiril asuva Šestokai ning Tallinna vahel, sattus 1998. aasta juulis reisijate ehmatuseks ootamatult Venemaale.
19. sajandi lõpus veereb üks rong teise järel risti läbi USA. Raudteid omavad aga oma aja kõige jultunumad rikkurid. Paljud uusasunikud on seetõttu üsna rahul, kui kurjategijad hakkavad korrapäraselt rongidega veetavaid väärtsaadetisi röövima.
Idaekspressi rongivagunid olid sisustatud kui härrastemaja salongid ning restoranvagunit võis võrrelda Euroopa parimate söögikohtadega. Selline luksus meelitas inimesi kogu maailmast ette võtma muinasjutulist reisi läbi Euroopa. Idaekspress oli küll mõeldud rikastele elunautlejatele, aga see osutus ka spioonide, mõrvarite ja korrumpeerunud poliitikute mängumaaks.
Viasat History on nagu pilet ajarännule, kus kohtad põnevaid ajaloolisi lugusid ja ekspertide arvamusi. Sul on parim istekoht, et näha pöördelisi hetki ajaloos ja inimesi, kes on minevikku kujundanud. Viasat History telekanal on saadaval enamiku Eesti teleoperaatorite pakettides.