• 04.11.23, 05:21

Seitse ülivõimsat kuid võimu kaotanud aadlisuguvõsa

Stuartid, Hohenzollernid ja Romanovid valitsesid oma riike pikalt, kuid kaotasid võimu revolutsioonide või sõdade tõttu. Tänapäeval eksisteerib enamik kunagisi dünastiaid üksnes ajalooraamatuis.
© Georg Heinrich Sieveking / Wikimedia Commons
  • © Georg Heinrich Sieveking / Wikimedia Commons
Tänapäeval tundub meile ise­enesestmõistetava valitsemis­vormina demokraatia, kus riigi­juhid pidevalt vahetuvad. See pole siiski kogu aeg nii olnud. Pikki aastatuhandeid oli reegel pigem see, et riiki valitses üks võimas perekond. Anname ülevaate ajaloo seitsmest kõige võimsamast valitsejasoost.

Seotud lood

Lood
  • 11.12.22, 07:10
Medici dünastia: tagasihoidlikest villakaupmeestest said maailma rikkaimad pankurid
Medicite perekond ei säästnud vahendeid, et sõlmida kasulikke liite ja kõrvaldada vaenlasi. Mõne aastakümnega said tagasihoidlikest Firenze villakaupmeestest maailma kõige rikkamad pankurid. Neile oli võlgu isegi paavst.
Lood
  • 07.05.23, 07:29
Miks hülgasid Taani viikingid oma hiiglaslikud ringlinnused?
Harald Sinihamba ringlinnuste ehitamiseks läks tarvis parimat insenertehnilist taipu ja tuhandeid töölisi. Peagi pärast valmimist jäeti need ootamatult maha.
Lood
  • 05.06.24, 06:58
Põhjala valitsejad: viikingikuningate keeruline amet
Viikingikuningas ei julgenud kunagi aega maha võtta, et lihtsalt puhata. Juba enne koidikut oli ta üleval, et meelitada ülikuid, planeerida röövretki ja premeerida oma liitlasi, kes teda võimul hoidsid. Magama sai kuningas alles kaua pärast päikese­loojangut. Kui valitseja ei suutnud rahvale jõukust tagada, oli rivaal valmis talle kohe noa selga lööma.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele