• 26.12.24, 05:11

Uus sadam peab Rooma päästma

Sajandeid ei saanud suured laevad Rooma väikestes sadamates silduda. See tegi keeruliseks linna toiduga varustamise. Ja kui toit lõppes, hakkasid elanikud kohe mässama. Keiser Claudius kartis rahvast nii väga, et soovis probleemi lahendada nüüd ja igavesti. Algas tohutu sadama ehitus, kuid juba enne valmimist leidis aset mitu katastroofi.
© Claus Lunau / Imeline Ajalugu
  • © Claus Lunau / Imeline Ajalugu
Egiptuse viljalaeva meeskond ahmis hämmastusest õhku, kui nad aastal 116 pKr Rooma uude, Portuse sadamasse seilasid. Kaks nädalat varem olid nad lahkunud hiiglaslikust Aleksandria sadamast, kuid Portus oli veel suurem ja kaunim!

Seotud lood

Lood
  • 01.05.20, 13:22
Vesi andis Roomale võimu
Roomlased rajasid antiikaja suurima riigi relvadega, kuid akveduktid panid allutatud rahvad mõistma impeeriumisse kuulumise eeliseid. Need hiiglaslikud rajatised olid justkui imed, mis juhtisid külma puhast vett linnadesse, kus tänulikud elanikud võisid nautida pritsivaid purskkaevusid, fontääniskulptuure ja tohutuid saunakomplekse.
Lood
  • 07.10.23, 12:24
Impeerium lagunes, ent elu Rooma varemeis läks edasi
Keskajal kaotas sõdadest, katkust ja maavärinaist räsitud Rooma oma staatuse maailma pealinnana ning sellest sai kõigest 40 000 elanikuga provintsilinn. Roomlased pöörasid selja antiiksetele ehitistele ja unustasid linna suurejoonelise ajaloo.
Lood
  • 06.01.23, 11:12
Rooma nurjatuim kinnisvarahai Marcus Crassus oli üürnike õudusunenägu
Rooma riigi pealinnas valitses terav elamispindade puudus. Seda kasutas ära rikkur Marcus Crassus. Ta ostis odavalt üles kortermaju ja üüris need välja vaestele. Eluolud nendes hoonetes olid jubedad ning lausa eluohtlikud.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele