• 01.07.18, 23:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti tee-ehituse teerajaja teehöövel Bitvargen

Kuni 20. sajandi esimese veerandini kasutati Baltimaade teede hooldamisel odavat lahendust – see tehti kohustuseks maaomanikele ja põllumeestele. Talurahva kasutada olnud vahendid olid lihtsad, töö aga aeganõudev ja väheefektiivne. 1926. aastal Rootsist prooviks hangitud esimesed kaks Bitvargeni teehöövlit said tee­rajajaks – nii otseses kui ka kaudses mõttes.
© Eesti Maanteemuuseum
  • © Eesti Maanteemuuseum
Neljapäeval, 7. juulil 1927 on Tallinna lähistele Paldiski maantee äärde Harku järve lähistele kogunenud soliidne seltskond teedeministeeriumi esindajaid, ametnikke ja insenere, lisaks ka ajakirjanikke ja fotograafe.

Seotud lood

Lood
  • 01.08.18, 13:45
Insener Arnold Volbergi teedemasinad
Nõukogude Liidu esimene iseliikuv teehöövel valmis Eestimaa südames Paides. Selle saavutuse taga oli insener Arnold Volberg, kelle anne ja töökus lubasid konstrueerida teehöövleid terve punaimpeeriumi jaoks.
Lood
  • 07.06.23, 07:56
Jõukus tuli Kihnu saarele mootorratta mürinal
Sõjajärgne kiire majandusareng tõi Kihnu saarele uudse abimehe – mootorratta. Sõidukit kasutati jääl kalapüügiks, piima meiereisse veoks ja ka lõbureisideks. Viimaks oli mootorratas igal Kihnu perel ning uljalt sadulas istuvad Kihnu naised said maailmakuulsaks.
Lood
  • 20.09.24, 06:45
Kohtla-Järve loomispäev: kuidas algas põlevkivibuum Ida-Virumaal
Eestimaa uhkust – põlevkivitööstust – seostatakse sageli nõukogude ajastu tööstusarenguga. Kuid tegelikult tekkis see tööstusharu ja saavutas oma õitsengu juba 1920ndatel ja 1930ndatel. See oli inseneri ja ettevõtja Märt Raua teene, kes maksis oma eduka ettevõtmise eest eluga.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele