Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kunsti Indiana Jones leidis hindamatud reljeefid
Arthur Brand leidis need kaks reljeefidega kivitahvlit kaheksa-aastase otsingu järel.
„Neil oli sedavõrd piinlik, et nad oleksid pigem need tahvlid jõkke visanud ja nende olemasolu unustanud,“ ütles Brand uudisteagentuurile AFP. See pole esimene kord, kui hollandlasel õnnestus üles leida varastatud kunstiteos. Seetõttu on teda hakatud nimetama kunstimaailma Indiana Jonesiks. Meisterlikud kunstivargad olid need tema leitud keskaegsed reljeefidega kivitahvlid varastanud kraanat kasutades 2004. aastal Põhja-Hispaanias asuvast Santa María de Lara kirikust.
Hispaania politseinikud harutasid koos Europoli ja Interpoli kolleegidega lahti suure võrgustiku, milles rahvusvahelised antiikkunstiga hangeldajad ajasid oma räpast äri.