• 14.11.23, 05:06

Shanghai lahing: Aasia Stalingrad

Elav kaubanduslinn Shanghai muutus 1937. aasta hilissuvel sõjatsooniks ja linna tänavail voolas veri. Ükski Shanghai elanik ei pääsenud sõjakoleduste kogemisest. Shanghai lahingut võib ägeduse ja jõhkruse poolest võrrelda kõigest mõni aasta hiljem Euroopas peetud suurimate lahingutega.
© Bridgeman Images
  • © Bridgeman Images
Põlevate hoonete valguses hiilisid Hiina sõdurid 1937. aasta 19. augusti hommikutundidel Shanghai käänulistel tänavail. Nad olid teel Huangpu jõe­äärsete kaide juurde. Sadamapiirkond oli jaapanlaste käes, mis võimaldas neil kergesti tuua enda väeüksused ja sõja­varustus sellesse Hiina suurlinna. Hiina sõdurite rünnaku eesmärk oli sadamapiirkond jaapanlaste käest tagasi võita ja üldse jaapanlased Shanghaist välja ajada.

Seotud lood

Lood
  • 11.12.24, 16:25
Hiinlased Esimeses maailmasõjas
Esimese maailmasõja ajal töötas läänerindel kokku 134 000 hiinlast.
Lood
  • 02.07.23, 07:57
Seltsimees Mao Zedongi katastroofiline sõda looduse vastu
Metsad tuleb maha raiuda, jõed üles paisutada ning kasutud linnud maha nottida! Hiina kommunistlik diktaator Mao kavatses looduse oma kasuks tööle panna. Mao eesmärk oli Hiina kiire industrialiseerimine, kuid tagajärjed olid katastroofilised.
Lood
  • 30.12.24, 05:51
Peking: tolmustele varemetele kerkis maailmalinn
1406. aastal otsustab Hiina keiser Yongle, et riigi pealinn tuleb kolida kaunist ja rikkast Nanjingist põhja poole, kus asub üksik vähetähtis kindlustis. Kangekaelselt surub Yongle oma plaani läbi ja vastu kõiki ootusi saab Pekingist maailma suurim linn.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele