Hitleri sõda sõitis rööbastel: sakslaste riigiraudtee Reichsbahn
Reichsbahn oli natsidele Teise maailmasõja ajal ülioluline. Ladusasti toiminud raudteevõrk võimaldas vägesid rindele paisata, röövida vallutatud maadest tooraineid ning vedada juute koonduslaagritesse.
Madalal toonil mürin ei tõotanud head. 1944. aasta ühel juunipäeval parandas sakslane Willy Reinshagen koos käputäie teiste raudteeväelastega Prantsusmaal L’Aigle’i linna lähedal raudteesilda, kui pommituslennukite heli üha valjenes. Liitlased olid mõni päev varem sooritanud dessandi neist 120 kilomeetri kaugusele jäävatele Normandia randadele ja sellest ajast peale olid okupeeritud Prantsusmaa raudteerööpad olnud nende igapäevane sihtmärk.
Õhurünnakud, nälg ja hirm punaarmeelaste ees iseloomustasid elu Berliinis viimasel sõjatalvel. Vähesed uskusid natside kinnitusi peagi saabuva võidu kohta, ent keegi ei hakanud ka vastu. Iga päevaga jõudis katastroof lähemale.
1945. aasta 22. aprillil kella kolme paiku sai Hitler enda punkris raevuataki. Saksa kindralid ei kuulanud enam ta käske! Mitte keegi ei tulnud Berliini päästma! Selle asemel hoopis põgeneti Punaarmee eest.