• 10.08.23, 14:26

Millal hakkasid šotlased viskit tegema?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Viskit mainitakse Šotimaal esimest korda 1494. aastal. Maksuaruandest nähtub, et kuningas saatis linnaseid munk John Corile, kes pidi destilleerima 1500 pudelit eluvett aqua vitae, mis oli toonane nimetus kõigi kange alkoholi variantide kohta.
See, et mungal paluti valmistada nii palju pudeleid, näitab, et viski destilleerimine oli tollal Šotimaal hästi korraldatud.

Seotud lood

Lood
  • 01.11.21, 12:57
Tuukrid tõid vanast laevavrakist üles õlut
Õlle ja viski lastiga aurulaev Wallachia oli teel Kariibi mere saarele Trinidadile.
Lood
  • 10.12.24, 05:25
Viikingid rajasid Šotimaale väikese Skandinaavia
Legendaarsed viikingikuningad Harald Kaunisjuus ja Olav Tryggvason vallutasid Šotimaa ääreala ning sundisid kohalikud keltide riigikesed sisemaale taanduma. Skandinaavlaste jälg on tänapäevalgi Šotimaal märgatav.
Lood
  • 27.07.22, 20:47
Kas ta on eelajalooline elukas või suur kala? Loch Nessi koletis keeldub suremast
Kas ta on suur kala või eelajalooline dinosaurus? Lugematul arvul pealtnägijaid on jälginud Šotimaal Loch Nessi järves elutsevat koletist. Niipea, kui kohale ilmub mõni teadlane, kaob elukas hägusesse vette.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele