Kas ta on suur kala või eelajalooline dinosaurus? Lugematul arvul pealtnägijaid on jälginud Šotimaal Loch Nessi järves elutsevat koletist. Niipea, kui kohale ilmub mõni teadlane, kaob elukas hägusesse vette.
Kui te reisite Šoti mägismaal piki Loch Nessi järve kallast ning eriti kui juhtub olema üks seal kandis harvadest päikeselisest päevadest, siis on raske ette kujutada, et see rahulik veepind, millel peegelduvad mäed ning kaldal kasvavad kollased lilled, võiks peita mõnd koletist. Kui aga satub olema piirkonnale tüüpiline ilm ning rasked vihmapilved varjavad mäenõlvad, muutes vee süngelt tumedaks ja eemaletõukavaks, siis võib tõesti pähe lipsata mõte, et järve mustavas sügavuses varjub hirmsaid elukaid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kõige kuulsam foto Loch Nessi väidetavast koletisest tehti 1934. aastal.
19. sajandi kunstnikud armastasid maalida merineitsisid ja näkineide. Motiiv andis neile võimaluse kujutada võrgutavaid alasti naisi.
Legendi järgi on tõeline šotlane oma kildi all alasti. Kas šotlased lasevad õrnadel kehaosadel tõesti vabalt ruudumustri all tuulduda või on tegemist müüdiga?