Luterlik armulugu: lugu sellest, kuidas reformaator Martin Luther nunnaga abiellus
Martin Lutheri uuest kristlusest võlutuna põgenes rühm Saksamaa nunnasid Nimbscheni kloostrist protestantismi tugipunkti Wittenbergi. Sealt lootsid nad leida endile abikaasa. Ülesanne osutus arvatust raskemaks.
On 1523. aasta 4. aprilli õhtu, ilm on jahe ning Katharina von Bora pea on täis ärevaid mõtted. Ta ootab koos üheteistkümne teise nunnaga Saksamaal Leipzigi linna läheduses asuvat Nimbscheni kloostrit ümbritsevas aias. Naised püüavad kuulatada, kas pimedusest ei kosta juba vankrirataste mürinat.
Lutheri mäss paavsti vastu haaras ka saksa talupoegi. Ent nemad ei rahuldunud ainult kirikureformiga. Muutuma pidi kogu ühiskond! Nii läksid nad aadlike hästi relvastatud väe vastu oma kirveste ja hangudega.
Nad seksisid saatanaga, määrisid endid surnute rasvaga ja kasutasid süütute inimeste vastu musta maagiat. Sajandeid oli nõidumine kõige hullem kuritegu, mida üks naine võis sooritada. Kui naisele langes kahtlus nõidumises, võis ta olla üsna kindel, et lõpetab leekides.
Kui Lääne-Euroopas kogusid hoogu nõiajahid, säilitasid Põhjamaad veel pikaks ajaks selge pea. 1668. aastal läksid siiski ka rootslased hulluks. Hüsteeriat juhtisid lapsed, kes otsisid nõidu kõikjalt, isegi omaendi emade seast.