• 08.09.23, 09:40

Algaja õnn: hobiarheoloog leidis sajandi kuldaarde

© AFP / Scanpix
  • © AFP / Scanpix
Norralane Erlend Bore kuulis oma tohtrilt, et ta peaks rohkem liikuma. Kuna 51-aastane mees oli lapsena unistanud arheoloogiks saamisest, siis otsustas ta enda diivanilt õue meelitamiseks osta metalliotsija.
Ühel oma esimestest jalutuskäikudest uue mänguasjaga sattus Erlend augustis leiule, mida Norra arheoloogid nimetavad nüüd sajandi kullaleiuks. Ta hulkus Lõuna-Norras oma kodusaarel Rennesøyl, kui metalliotsija korraga piiksuma hakkas.

Seotud lood

Lood
  • 03.01.22, 10:45
Hobiarheoloog leidis Taanist Jellingi lähedalt hiiglasliku kuldaarde
Lood
  • 14.07.23, 15:40
Norra viikingiaare oli mõeldud kauplemiseks
Stjørdali leiu lähem uurimine näitas, et Norrast pärit viiking peitis 1100 aastat tagasi oma reisiraha põrandalaudade alla.
Lood
  • 08.12.23, 06:46
Aiast leiti tähtsa viikingi haud
Oslo arheoloogide rõõmuks tuli sadu aastaid tühjana seisnud aiast päevavalgele väärikas viikingihaud. Haruldasest leiust võib olla abi teaduslikus töös.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele