
- © Courtesy of John “Lucky” Luckadoo Collection / The 100th BG Foundation / 100thbg.com & U.S. National Archives
Enamik 100. pommitajate lennurühma liikmeid tulistati alla enne, kui nad jõudsid oma kümnenda lahingulennuni. Vähestel õnnestus osaleda 25 missioonil, mille järel pääses tagasi koju USAsse. John Luckadoo ehk Lucky oli üks neist, kel vedas.
Kui Saksa hävitajate parv USA raskepommitajate B-17 poole kihutas, vasardas ühes B-17s istunud John Luckadoo ehk Lucky peas üksainus küsimus: „Kuidas pagan ma siia sattusin?“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Õhusõda Saksamaa kohal oli halastamatu. Ühele pommitajate lennurühmale olid õhulahingud nii katastroofiliste tagajärgedega, et 1943. aastal sai üksus hüüdnimeks Bloody Hundreth ehk Verine Sajas. Ebaõnn otsekui kleepus nende noorte meeste külge.
Teise maailmasõja lõpu eel on natside juhid meeleheitel ja otsustavad võiduka Punaarmee vastu saata enesetapupiloodid. Nende lennukid koormatakse pommidega, paaki valatakse üheksainsaks otsaks vajalik kütus ning pilootidele antakse enne starti pudel konjakit.
USA langevarjurid olid Teises maailmasõjas parimatest parimad. Nad treeniti lennukist välja hüppama vaenlase rindejoone taga ja kergrelvadega võitlema ülekaaluka vastase vastu. Normandia dessandis ja Ardennides näitasid E-kompanii 140 sõdurit, mis mehed nad tegelikult on.