Tänasel Georg Lurichi sünniaastapäeval ei saa kuidagi sellest suurmehest mööda vaadata. Kasvõi möödaminneski võiks ju temast juttu teha. Aga seekord mitte kaamelitest.
Buhhaara emiir kinkis Lurichile kaamelid, kes vägimehe käsi lahti ei suutnud tõmmata.
  • Buhhaara emiir kinkis Lurichile kaamelid, kes vägimehe käsi lahti ei suutnud tõmmata.
  • Foto: Väike-Maarja muuseum
Ülemöödunud sajandi lõpul uhkustasid Rakvere mehed selle üle, et siitkandist oli pärit kaks vägevat rammumeest – Kägardi ja Logardi.

Seotud lood

Uudised
  • 22.04.23, 15:00
Üks ja ainus Georg Lurich
Läinud korra 1876. aasta varakevadel üks rase Väike-Maarja naine läbi metsa ja näinud karu. Naine ehmatanud kõvasti ja samal hetkel läinud karu jõud tema veel sündimata lapsesse.
Uudised
  • 16.08.21, 14:06
Eesti raskejõustikule pani aluse Palmse poiss
Esimese olümpiakulla tõi Eestile tõstja Alfred Neuland ja läbi aegade on meie tõstjad ikka mehetegusid teinud. Kes siis kasvõi Jaan Taltsi ei teaks. Mart Seimil jäi vigastuse tõttu olümpiale paraku sõitmata. Ja muide – esimesed tõstmise maailmameistrivõistlused peeti 1922. aastal Tallinnas, Estonias. Ning edukaim riik oli toona Eesti kolme kullaga.
  • ST
Sisuturundus
  • 04.07.26, 06:00
Viasat History telekanali juulikuu vaatamissoovitused
Juulis kutsub Viasat History avastama ajaloo sündmusi, mis muutsid maailma. Alates antiikaja kuulsatest reetmistest ja paleeintriigidest kuni Ameerika iseseisvusvõitluse ning Teise maailmasõja idarinde sündmusteni – need on lood inimestest, kelle valikud mõjutasid terveid rahvaid ja kujundasid tulevikku. Viasat History on saadaval kõikides Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele