Paljud uskusid, et Ameerika ja Aasia on Kirde-Siberis maakitsusega ühendatud. Wrangell tõestas, et nii see pole.
Neli väsinud meest on näljast nõrkemas. Viimse piirini kurnatud koerad veavad nartasid, mis on täidetud mõõteriistade, vähese toidu- ja lõkkematerjaliga ning telkidena kasutatavate põdranahkadega. Ümberringi on vaid karm pakane, märg lumi ja raskesti ületatavad jäämäed. Need on kõigest väike osa katsumustest, mis tuleb ületada nii koertel kui ka inimestel. Mehed ja loomad sunnivad end edasi minema, sest reisiseltskonna juht Ferdinand von Wrangell ei tunnista allaandmisi. Eesmärk on leida müstiline Andrejevi maa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Miks reisida tundmatusse, kus ei ela isegi metsloomad? See viib ju surma! Nii arvasid 19. sajandi keskel paljud, nende seas Siberi kohalikud. Alexander von Middendorff otsustas siiski Taimõri reisida. Ikka selleks, et teha uusi avastusi. Kuigi ta veetis 18 päeva kinnituisanud koopas hinge vaakudes, tasus see end hiljem ära. Temast sai üks suurimaid Siberi tundjaid.
Aastail 1921–1924 rändas Taani polaaruurija Knud Rasmussen arktilises Põhja-Ameerikas, et välja selgitada, kust on inuitid pärit. Külm ja nälg muutsid retke eluohtlikuks.
On 1965. aasta. Kosmosevõidujooks on täies hoos. Esialgu on Nõukogude Liidul USA ees edumaa. Edu kannustab ning kõik kosmosega seonduv on erilise tähelepanu all. Eestlastel õnnestub olukorda ära kasutada ning alustada uute uurimissuundadega. Antarktikasse saadetakse esimene Eesti teadusasutuste esindaja, kelle ülesandeks saab seal helkivate ööpilvede vaatlemine.