Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Teise maailmasõja ajal hukkus 15 000 USA õhuväelast treeninguil
Pommitajal B-24 oli ainult üks sissepääs ja see asus lennuki sabas. Seetõttu oli õnnetuse korral lennukist raske pääseda.
Lennundus oli Teise maailmasõja puhkedes alles lapsekingades ning toonased piloodid maksid selle eest tihti oma eluga. 1930. aastail juhtus Ameerika Ühendriikide sõjalennunduses iga 100 000 lennutunni kohta 144 õnnetust. 1940. aastaks suudeti lennuõnnetuste arvu kolm korda vähendada, ent siis algas Teine maailmasõda. Suurendati väljaõpetatavate lendurite arvu ning samas taktis kasvas ka sõjalennukite tootmine, kusjuures kiiresti anti käiku ka mitu täiesti uut lennukimudelit, mida ei jõutud korralikult katsetada.
Õhusõda Saksamaa kohal oli halastamatu. Ühele pommitajate lennurühmale olid õhulahingud nii katastroofiliste tagajärgedega, et 1943. aastal sai üksus hüüdnimeks Bloody Hundreth ehk Verine Sajas. Ebaõnn otsekui kleepus nende noorte meeste külge.