Ajaloo esimest neoonlampi esitleti USAs 1899. aastal toimunud näitusel. Seal tutvustas horvaadi päritolu leiutaja Nikola Tesla enda valmistatud uut valgusallikat, mis koosnes torust ja selles olevast neoongaasist.
Tesla toru ei löönud kohe läbi. Alles siis, kui Prantsuse inseneril ja keemikul Georges Claude’il tuli idee neist valgusreklaam teha ja 1912. aastal selline ühele Pariisi habemeajajale müüa, said torud tähelepanu. Rahvale meeldisid helendavad torud, mida hakati kutsuma voolavaks tuleks, ning peagi arenes nende müük Euroopas plahvatuslikult. 1923. aastal pandi esimesed neoonreklaamid üles Ameerika Ühendriikides – Packardi automüüja Los Angeleses ostis Claude’ilt kaks valgusreklaami. Los Angeles sai peagi tuntuks neoonpealinnana ja iseäranis Hollywood muutus värviliste valgusreklaamide virvarriks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ekstsentriline leiutaja Nikola Tesla on juba silma paistnud mitme teedrajava leiutisega, kui ta võtab 1901. aastal käsile oma teadlasekarjääri kõige suurejoonelisema ja tähelepanuäratavama projekti. Ta kavatseb hakata elektrienergiat edastama õhu kaudu.
Vana-Kreeka teadlane õppis tuult ära kasutama juba 2000 aastat tagasi. Umbes 700 aastat hiljem avastasid pärslased, et tuuleenergia abil saab muuta oma elu lihtsamaks.
Frank Shuman, kes pelgas maailma sõltuvust söest ja naftast, ehitas 1913. aastal ajaloo esimese päikeseelementide süsteemi. Shuman oli oma ajast nii palju ees, et see sai talle saatuslikuks.