Inglismaa idaosas asuvast Thetfordi metsast leitud Rooma-aegne aare näitab, et see piirkond püsis paganlikuna kauem, kui teadlased seni arvasid.

- Foto: Cambridge University Press
Aare, mis sisaldab 81 eset, sh 22 kuldsõrmust ja muid kuldesemeid, leiti juba 1979. aastal ja kuulub praegu Briti Muuseumile. Kenti ülikooli professor Ellen Swift uuris aaret ja selle leiutingimusi hiljuti lähemalt ja järeldas, et aare on maetud mitte 4., vaid pigem 5. sajandil. Kuna aarde kontekst viitab paganlikule kultusele, siis järledub sellest, et Thetfordi kant oli veel 5. sajandil peale Kristlust paganlik, kirjutas ta ajakirjas Journal of Roman Archaeology.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viikingikuningas ei julgenud kunagi aega maha võtta, et lihtsalt puhata. Juba enne koidikut oli ta üleval, et meelitada ülikuid, planeerida röövretki ja premeerida oma liitlasi, kes teda võimul hoidsid. Magama sai kuningas alles kaua pärast päikeseloojangut. Kui valitseja ei suutnud rahvale jõukust tagada, oli rivaal valmis talle kohe noa selga lööma.
Stjørdali leiu lähem uurimine näitas, et Norrast pärit viiking peitis 1100 aastat tagasi oma reisiraha põrandalaudade alla.
Aastal 866 vallutasid Taani viikingid Inglismaa idaosas asuva Yorki. Lühikese ajaga muutsid nad väikese asula suureks linnaks. Kaubandus ja käsitöö õitsesid, nii et isegi Inglise valitsejad pidasid paremaks lasta taanlastel rahus tegutseda.