1941. aastal oli brittidel võitluses Hitleriga peenike pihus. USA venitas sõtta astumisega, kuid võttis vastu eriseaduse, mis võimaldas anda Saksamaaga võitlevatele brittidele hädavajalikku toetust.

- © U.S. National Archives and Records Administration
Lendliisi (ingl lend-lease) seadus kinnitati Ameerika Ühendriikide kongressi poolt 1941. aasta märtsis. Seaduse järgi võis USA laenata või rentida sõjavarustust riikidele, kelle abistamine oli Ameerika Ühendriikide kaitseks elutähtis. See tähendas, et ameeriklased võisid saata relvi, naftat ja kütust ning toiduabi neile riikidele, kes võitlesid Natsi-Saksamaa vastu, kuid samal ajal said Ameerika Ühendriigid väita, et nad olid sõjas neutraalsed.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ameerika Ühendriigid ja Nõukogude Liit olid Teise maailmasõja ajal liitlased, ent sõja järel puhkes nende vahel terav vastasseis.
Teise maailmasõja järel tuli eurooplastel oma riigid uuesti üles ehitada. 1948. aastal otsustas USA oma Euroopa liitlastele appi tulla.
1948. aasta 20. juunil viidi Saksamaa lääneosas ehk lääneliitlaste okupatsioonitsoonides ellu rahareform ning kasutusele võeti Saksa mark. Nõukogude Liit vastas keset oma okupatsioonitsooni asunud Berliini blokeerimisega.