• ST
  • 01.04.25, 21:07

Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

© Viasat History
  • © Viasat History

KULLALINNAD: MÜÜDI TAGA OLEV TEGELIKKUS

Laupäeval 12. aprillil kell 10.30

500 aastat pärast Ameerika mandri avastamist ühinesid Prantsuse, Colombia ja Inglise arheoloogide meeskonnad, et Hispaania vallutusaega paremini lahti mõtestada. Kas konkistadooride kirjeldatud “kullalinnad” olid ka tegelikult olemas? Kas kuld oli kogu Ameerika mandril nii üldlevinud, kui väideti? Kust see tuli? Kuidas seda toodeti ja millist eesmärki see Kolumbuse-eelsetes tsivilisatsioonides teenis? Selle arheoloogilise uurimise käigus tehtud avastused, mis ulatuvad Colombia mägedest Peruu kõrbeteni, muudavad meie arusaama kullast ja selle rollist viimase 500 aasta jooksul.
© 2 x Viasat History
  • © 2 x Viasat History

VAARAOD: SUURSUGUSEMAD KUI PÜRAMIIDID

Argiõhtuti alates 7. aprillist kell 21.00

Egiptuse imed ehitati enam kui 200 vaarao poolt 3000 aasta jooksul. Kes olid need jumalataolised valitsejad? Ramses II ja Cleopatra on tuntud, samas kui ka teistel on rääkida oma intrigeerivad lood. Nüüd saab neist rääkida uute uuringute, originaalse graafika ja ekspertteadmiste kaudu. See sari tõotab kergitada loori kuue tuntud vaarao – Djoseri, Khufu, Ramses II, Ramses III,
Aleksander Suure ja Kleopatra – eludelt, valitsusajalt ja pärandilt. Iga episood uurib ühe vaarao elu, valitsemisaega ja saavutusi, valgustades samas nende
suhet teiste vaaraodega.
© 2 x Viasat History
  • © 2 x Viasat History

ERIPROGRAMM: EGIPTUSE HOOAJA SALADUSED“

Argipäeviti alates 7. aprillist kell 21.00

Eksleme läbi Egiptuse rikkaliku seinavaiba, kus põrkuvad iidsed imed ja kaasaegsed avastused. Sel kuul pakume välja uhiuue kuueosalise sarja “Vaaraod: suursugusemad kui püramiidid”, mis uurib kuue legendaarse nime: Djoseri, Khufu, Ramses II, Ramses III, Aleksander Suure ja Kleopatra elu. Samuti saame rohkem teada nn mustade vaaraode ehk Aafrika kuningate kohta, kes valitsesid Kushimaal üle 1500 aasta, avaldame austust iidsete aegade põnevatele ja karismaatilistele naismonarhidele ehk “Vana-Egiptuse kuningannadele” jpm. See põnevate dokumentaalfilmide valik äratab ellu Egiptuse ajatu pärandi ja paljastab tsivilisatsiooni kujundanud verstapostid ning murrangulised avastused, mis endiselt maailma kütkestavad.
© Viasat History
  • © Viasat History

TÕELINE LUGU AUSCHWITZITÄTOVEERIJAST”

Laupäeval, 19. aprillil kell 20.55

Lali Sokolovi erakordne ja põnev lugu toodi esmakordselt päevavalgele Uus-Meremaa kirjaniku Heather Morrise rahvusvahelises bestselleris “Auschwitzi tätoveerija”. Lali on 1942. aastal Auschwitzi küüditatud noor Slovakkia juut, kes jääb ellu, saades laagri tätoveerijaks ja kohtub Gitaga, kui tollele numbrit tätoveerib – see on armastus esimesest silmapilgust. Oma eluga riskides kasutab Lali oma positsiooni, et tagada nende ellujäämine keset õudust. Pärast laagrite vabastamist taasühinedes ja abielludes põgenevad nad Nõukogude Tšehhoslovakkiast Austraaliasse, kus elavad rahus. Dokumentaalfilm viib meid tagasi sellesse tumedasse ajaloo peatükki, kus läbime emotsionaalse teekonna koos nende poja Garyga, kes kogub end kokku, et külastada esimest korda Auschwitzi ning käia filmis oma vanemate jälgedes.
© 3 x Viasat History
  • © 3 x Viasat History

Seotud lood

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele