• 01.08.21, 14:40

Skald Snorri Sturlusoni saagal ei olnud head lõppu

Keskaegne kroonik Snorri Sturluson kirjutas skaldikunsti käsiraamatu „Noorem Edda“, milles kirjeldatakse viikingite mütoloogiat, ning samuti Norra kuningate ajaloo „Heimskringla“. Lapsena anti Snorri teise perekonda, hiljem sai temast Islandi üks võimsaimaid mehi.
© William Gersham (1854–1932) Collingwood / Bridgeman
  • © William Gersham (1854–1932) Collingwood / Bridgeman
Kui Islandi suurtalunik Sturla Thordarson pärimisvaidluses Pall Sölvassoni ja ta naise Thorbjörgiga sugugi järele ei andnud, haaras naine noa ja viskus Sturla poole, et tal silmad peast välja torgata. Ta haavas Sturlat siiski üksnes põsest, kuid nüüd oli Sturlal täielik õigus nõuda hiiglaslikku kahjutasu – sellist, mis Palli koos naisega nende majast ja kogu varast ilma jätaks.

Seotud lood

Lood
  • 08.10.24, 06:06
Silm silma ja hammas hamba vastu: au oli viikingile tähtsam kui elu
Murtud vanne, keelatud suudlus või hooletult öeldud sõna – viikingi au võis kergelt ohtu sattuda. Ja kui see oli kord kaotatud, oli solvatul vaid üks moodus see tagasi saada: maksta kätte võimalikult veriselt.
Lood
  • 07.08.24, 06:46
Viikingitele meeldisid otsekohesed hüüdnimed
Viikingitel olid kasutusel jämedakoelised hüüdnimed, nagu Torolf Seksiori, Herjolf Kärbundmunand ja Vitu-Ragnvald. Isegi üks Norra kuulsaimaid kuningaid pidi leppima hüüdnimega, mis iseloomustas tema salkus viltjaid juukseid.
Lood
  • 06.12.22, 14:42
Rootsi viikingikuningas Olaf Skötkonung võttis vastu kristluse
Kesk-Rootsis elanud svealaste noor kuningas Olof Skötkonung otsustas umbes 1000. aastal vastu võtta kristluse. Uuelt jumalalt lootis ta abi rootslaste alade ühendamisel ning norralaste võitmisel.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele