• 24.09.23, 06:42

Viikingid said keisri juures tööd

Karmid viikingid moodustasid sajandeid Bütsantsi keisri ihukaitse. Oma pikavarreliste kirvestega kaitsesid nad teda vandenõulaste eest ja surmasid riigi vaenlasi lahinguväljal. Tänutäheks teenistuse eest nautisid nad Konstantinoopoli suurlinnaelu ja rikkusi.
© Dennis Wong
  • © Dennis Wong
Oli 989. aasta 13. aprilli aovalguse aeg, kui keiser Basileios II andis sõjaväele käsu liikuma hakata. Bütsant­si riigi valitseja oli ööpimeduse varjus saatnud sõjaväe oma pealinnast Konstantinoopolist (tänapäeva İstanbul) üle Bosporuse väina ja lasknud sel randuda Väike-Aasia rannikul. Öise ülesõidu eesmärk oli üllatada Basileios II vaenlast, mässujuhti Bardas Phokast. Nädalaid oli Bardas Phokas piiranud sadamalinna Abydost Väike-Aasia läänerannikul, kuid nüüd kavatses keiser selle olukorra üllatusrünnakuga lõpetada.

Seotud lood

Lood
  • 13.01.23, 16:12
Hõbe viis viikingid maailma lõppu
Viikingid sõitsid mööda Venemaa jõgesid kaugetele kaubaturgudele, et hankida karusnahkade ja orjade eest väärtuslikke araabia hõbemünte. Kaubatee kulges Eesti ranniku kaudu.
Lood
  • 11.04.25, 12:11
Aastatepikkune harjutamine tegi poistest sõdalased
Viikingid ei lootnud kaugetele rannikutele korraldatud röövretkedel ainult heale õnnele. Nende edu tagasid aastatepikkune harjutamine, hoolas planeerimine, psühholoogiliste sõjapidamisvõtete tundmine ning teravmeelsete sõjakavaluste leidlik rakendamine.
Lood
  • 01.11.21, 17:43
Viikingid kohtasid Pürenee poolsaarel endist tugevamaid
Pärast Inglismaa ja Frangi riigi ranniku rüüstamist leidsid viikingid uue röövsihi – Pürenee poolsaare. Kohtumine moslemitega kujunes neile halvaks üllatuseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele