1892. aastal tapeti jõhkralt Massachusettsis oma kodus vanem abielupaar. Esialgu uskus politsei, et teo taga olid immigrandid. Peagi hakati kahtlustama hoopis mehe noorimat tütart.
Massachusettsi osariigis Fall Riveri linnas aadressil Second Street 92 oli miski kohutavalt valesti, kui doktor Seabury Bowen oma tõlla Bordeni perekonna kahekorruselise maja ees peatas. Bowen oli arstina tegutsemise aastail näinud palju häda, kuid tollel päeval – 4. augustil 1892 – ootas teda vaatepilt, mida ta kunagi ei unustanud.
Kas kirjandus võib ajendada tavalist inimest mõrvama? Selle küsimuse esitasid endale Victoria ajastu inglased, kui aristokraat lord William Russell leiti surnuna, kõri läbi lõigatud.
Kui Prantsuse seltskonnadaam Eugénie Fougère 1903. aastal kuurortlinnast Aix-les-Bainsist mõrvatuna leiti, pidas politsei seda esiti lihtsaks röövmõrvaks. Röövmõrv see oligi, kuid kaugeltki mitte lihtne.
Elizabeth Packard ei kõhelnud kunagi oma abikaasaga vastuollu minemast. See oli 1860. aastate USAs ohtlik komme, sest abikaasa võis oma naise vaimuhaiglasse saata ilma mingisuguse tõendita, et too on nõdrameelne.