• 28.03.25, 16:24

Troojas jõi veini ka lihtrahvas

Keemilised tõendid näitavad, et Iidses Troojas jõid veini mitte üksnes eliidi liikmed, vaid ka tavainimesed.
© Valentin Marquardt, Tübingeni ülikool
  • © Valentin Marquardt, Tübingeni ülikool
Keemilised tõendid näitavad, et iidses Troojas jõid veini mitte üksnes eliidi liikmed, vaid ka tavainimesed.

Seotud lood

Lood
  • 10.03.23, 06:59
Mungad päästsid veini ja jõid seda ise!
Keskaegsed mungad pidid olema vagad ja hoiduma patust, ent lubaduse pidamine oli raske. Euroopas olid just mungad need, kes tootsid kõige enam veini ning kloostrite keldrid olid joovastavaid jooke täis.
Lood
  • 29.01.24, 15:00
Nüüd teame, kuidas vanade roomlaste vein maitses
Ajaloolased julgevad pärast põhjalikku uurimistööd väita, et Rooma impeeriumis toodetud veinid olid oluliselt kvaliteetsemad, mitmekülgsemad, pikema säilivusajaga ning parema maitsega, kui seni arvatud.
Lood
  • 01.08.18, 22:12
Hauast leiti haruldane riisivein
Vana, rohekas riisivein uues kannus.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.05.25, 15:33
Viasat History telekanali juunikuu vaatamissoovitused
Viasat History on nagu pilet ajarännule, kus kohtad põnevaid ajaloolisi lugusid ja ekspertide arvamusi. Sul on parim istekoht, et näha pöördelisi hetki ajaloos ja inimesi, kes on minevikku kujundanud. Viasat History telekanal on saadaval enamiku Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele