Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Katkuarstidel oli katkuepideemia ajal üks riskantsemaid ameteid. Töö seisnes katku nakatunute registreerimises ja ravimises. Mõistagi ei soovinud keegi viibida nakkusohtlike haigete läheduses. Tohtrid võtsid endi kaitseks kasutusele väga erinevaid meetodeid ja vahendeid, sh pika etteulatuva nokaga tihedasti näo ees istuvad maskid.
Elu keskaegses Euroopas polnud nõrganärvilistele ega tundliku maoga inimesele. Linnad olid rahvast täis, kanalisatsiooni ei tuntud ja teadmised hügieenist olid kasinad. See põhjustaski keskajal bakterite suure leviku.
Uue KIA Sportage 4x4 Hybridi sain proovisõiduks seekord veidi pikemaks ajaks ning sissejuhatuseks põrutasin sellega kohe Pärnusse kalale. Mis oli selles autos head ja millised olid vead saab teada, kui lugeda läbi järgnev lugu.