Esimene inimene, kellele pandi täht Hollywoodi kuulsuste alleele (ingl Hollywood Walk of Fame), oli USA filmiinstruktor ja produtsent Stanley Kramer. Talle anti täht 1960. aasta 28. märtsil austusavaldusena filmide eest, mis sageli käsitlesid tundlikke poliitilisi ja sotsiaalseid teemasid. Krameri tuntuimad filmid on „The Defiant Ones“ (1958) ja „Guess Who Is Coming to Dinner“ (1967), mis keskendusid rassismile.
Kuulsuste allee idee sündis 1953. aastal ja selle mõtles välja Hollywoodi kaubanduskoja juht E. M. Stuart. Ta tahtis luua suurejoonelist mälestusmärki, mis tooks linna turiste, ja turundada Hollywoodi – „nime, mis maakera neljas maailmanurgas võrdub glamuuri ja põnevusega“. Arvatavasti oli „tähe“ inspiratsiooniallikaks kohalik hotell Hollywood, mille lagi oli kaunistatud suurte tähtedega, mille sees olid kuulsuste nimed.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Universal Studios – üks esimesi Hollywoodi stuudioid – avati 1915. aasta märtsis.
Filmi lapsepõlves olid vaprad näitlejad ja kaskadöörid tööstusharu surematud kuningad. Majad kukkusid neile kaela, nad osalesid autoavariides ning sadasid alla lennukitega. Seda kõike järjest nõudlikumaks muutuva publiku lõbustamiseks ja jahmatamiseks. Ohvrid olid aga suured, sest filmikompaniide huvides hukkusid nii inimesed kui ka loomad.
Frank Sinatral oli teismeliste tüdrukute ja naiste seas tohutu menu.